

Poznaj naszą pracę
Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności!
Nasze szkolenia pozwalają uzyskać umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy dorosłym, dzieciom i niemowlętom lub uzyskać dodatkową wiedzę i rozwinąć kompetencje zawodowe o umiejętność rozpoznawania symptomów kryzysu i zaburzeń psychicznych, komunikacji ze specyficznymi grupami pacjentów oraz udzielania pierwszej pomocy emocjonalnej osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych.
Najsilnejszą stroną naszej pracowni są profesjonaliści: instruktorzy – specjaliści z wieloletnią praktyką, potrafiący okrasić każde szkolenie ogromną dawką humoru, a także wcielający się w role poszkodowanych pozoranci: doświadczeni ratownicy medyczni, strażacy, policjanci i żołnierze zawodowi, dodający sytuacjom symulowanym dynamiki i dreszczyku.
Na szkolenie składa się część teoretyczna oraz – w przypadku szkoleń dwudniowych - szereg realistycznych pozoracji z użyciem profesjonalnych środków do symulacji ran i urazów. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik wciela się w rolę „pomagacza”, podejmując działania w sytuacjach symulowanych.
Dzięki wielu ćwiczeniom uczestnik ma szansę zyskać pewność działania, zmierzyć się ze swoimi obawami, słabościami, poczuć adrenalinę związaną z udzielanie pomocy i kontaktem z poszkodowanym oraz rozwinąć swoje kompetencje społeczne (a czasami przełamać opory natury estetycznej).

Pierwsza pomoc psychologiczna
Kurs Podstawowy trwa 8 godzin dydaktycznych i pozwala na uzyskanie elementarnej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.
Podstawy interwencji kryzysowej w nagłych stanach psychiatrycznych
Niniejsze szkolenie pozwala na nabycie wiedzy z zakresu zasad i technik postępowania z pacjentami o wysokim potencjale samobójczym i osobami agresywnymi, prezentującymi objawy psychotyczne oraz uzyskanie praktycznych umiejętności oceny stanu psychicznego pacjentów stanowiących zagrożenie dla siebie i innych.
Wsparcie psychiczne w ratownictwie medycznym
Szkolenie Wsparcie Psychiczne w Ratownictwie Medycznym to szansa na nabycie elementarnej wiedzy z zakresu procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz uzyskanie praktycznych umiejętności komunikowania się z osobami znajdującymi się
w kryzysie emocjonalnym.
Zaburzenia potraumatyczne u przedstawicieli służb
mundurowych i ratowniczych
Niniejsze szkolenie pozwala na nabycie elementarnej wiedzy z zakresu psychologii traumy w kontekście pracy służb ratowniczych i mundurowych oraz uzyskanie praktycznych umiejętności oceny stanu psychicznego osób narażonych na traumę i doświadczających silnego stresu zawodowego.
Zaburzenia potraumatyczne u dzieci i młodzieży
Trzydniowe szkolenie pozwala na zdobycie sporej dawki wiedzy z zakresu rozpoznawania objawów zaburzeń potraumatycznych u dzieci i młodzieży, przyczynach powstawania zaburzeń na skutek traumatycznego stresu i szerokich możliwościach wsparcia dziecka:
od koleżeńskiego do instytucjonalnego.
Pierwsza pomoc - Kurs podstawowy
Kurs Podstawowy trwa 8 godzin dydaktycznych i pozwala na uzyskanie elementarnej wiedzy
z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.
Pierwsza pomoc - Kurs rozszerzony
Kurs Rozszerzony to Kurs Podstawowy wydłużony o kolejny dzień szkoleniowy, czyli dodatkowe 8 godzin dydaktycznych poświęconych w całości na ćwiczenia praktyczne.
Pierwsza pomoc - Kurs zaawansowany
Kurs Zaawansowany to 16 godzin dydaktycznych przeznaczonych na zajęcia o charakterze wyłącznie praktycznym, z lokalizacją i programem dostosowanym do specyfiki grupy uczestników.
Pierwsza pomoc -Kurs pediatryczny
Kurs Pediatryczny trwający 8 godzin dydaktycznych daje szansę na nabycie podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom oraz uzyskanie praktycznych umiejętności, które mogą okazać się przydatne wtedy, gdy w ogóle się tego nie spodziewamy.